Jakie są zalecenia w przypadku dużej ilości guzów na piersiach?

Na kontrolnym USG piersi wykryto u mnie guzka, jednak lekarz nie zaznaczył go w wyniku stwierdzając że to zbity tłuszcz. Ponieważ mnie to zaniepokoiło, ponowiłam badanie u innego specjalisty około miesiąc później. Ten wykrył u mnie 3 zmiany w piersi prawej i jedną w lewej określając je gruczolakowłókniakami. Po wizycie u onkologa zostało to potwierdzone i dostałam skierowanie na kontrolę za 3 miesiące. Zapisałam się także do Poradni Chorób Piersi, gdzie po kolejnym miesiącu wykonano u mnie usg i poza istniejącymi zmianami, dopisano dwie kolejne, co ostatecznie daje 4 zmiany w piersi prawej i jedną w lewej. Od dłuższego czasu boli mnie bardzo pierś w dotyku prawie pod pachą po lewej stronie i prawa pierś na dole. Pod palcami wyczuwam kolejne guzki. Całe moje piersi mają budowę mocno gruczołową, są bardzo zbite i pełne guzków. Moja mama zmarła na zaawansowanego raka piersi. Jestem przerażona odkryciem kolejnych guzów. Lekarze odmawiają mi innych metod weryfikacji guzów niż Usg ze względu na silna gruczołowość i, ilość guzów, nie wiadomo, z którego by wykonać biopsję. Nie mam pojęcia co robić dalej, skoro zostaję cały czas zbywana. Proszę o radę. Mam 22 lata.

Gruczolakowłókniaki to zmiany łagodne, niestety może się ich pojawiać coraz większa ilość. Trzeba je obserwować pod USG, ale jeżeli sprawiają duże dolegliwości bólowe i jest ich coraz więcej można pomyśleć o usuwaniu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.