Jakie środki antykoncepcyjne można stosować przy zakrzepicy w początkowym stadium?

Dostalam od dwóch tygodni mocne bóle lewej nogi, które nie przechodziły. Zaniepokojona poszlam do lekarza, który skierował mnie do specjalisty od żył. Po długich badaniach stwierdzono, że pojawiły się u mnie małe zakrzepy we krwi. Pan doktor kazal mi od zaraz odstawić tabletki antykoncepcyjne. Prowadzę ze swoim partnerem aktywne życie seksualne i tabletki były dla nas idealną metodą antykoncepcyjną. Jakie mam teraz inne możliwości? Boję się o zdrowie, ale też nie chciałabym na obecną chwilę zajść w ciążę. Proszę o pomoc!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Środki hormonalne są przeciwwskazane w Pani przypadku (grożą zatorowością płucną i zgonem). W Pani przypadku w grę wchodzą jedynie środki mechaniczne i chemiczne (prezerwatywy, globulki dopochwowe) ewentualnie spirala nie uwalniająca hormonów.