Jakie witaminy stosować przy wypadaniu włosów?

Witam. Mam 36lat, od 4 lat mam niedoczynność tarczycy, czuję się dobrze, ale mam problem z wypadaniem włosów, szczególnie przy myciu, boję się, że w końcu będę łysa. Brałam, skrzyp polny, przez pół roku i nic mi nie pomogło, byłam u dermatologa nic szczególnego nie stwierdziła. Dzisiaj Pani w aptece poradziła mi preparat, ale jak zobaczyłam jego opakowanie to nie jestem pewna, ale kiedyś to już próbowałam to łykać i chyba miałam biegunkę i bolał mnie brzuch. Bardzo proszę o radę co stosować. Boję się że w końcu wyłysieję. Jakie witaminy mogę brać aby mi pomogły, z moją niedoczynnością? Barbara Zarówna

Witam serdecznie.

O łysieniu można mówić gdy wypada powyżej 100 włosów na dobę. Mycie włosów zawsze jest związane z ich utratą.

W Pani przypadku najważniejsze jest wyrównanie niedoczynności tarczycy, a preparaty witaminowe mogą być brane jedynie dodatkowo. Zachęcam do kontroli niedoczynności tarczycy u swojego lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam.