Jakie wykonać badania przy silnych mdłościach?

Mieszkam w Angli jednak bylem na urlopie w Polsce na tydzien czasu. 2 dni przed powrotem do Angli dopadlo mnie uczucie zatrucia pokarmowego, pobieglem odrazu do lazienki jednak na uczuciu silnych mdlosci skonczylo sie. Myslalem ze to cos z dieta dlatego nie zrobilem badan przed wylotem jednak dzisia mija juz 6 dzien a te mdlosci wydaja sie wieksze z dnia na dzien az musialem wziac wolne w pracy. Odrazu powiem ze moja dieta jest zdrowa, nie pije ani nie pale, chodze na silownie, czynnik srodowiskowy rowniez odpada nikt z pracy nie choruje. Nie mam biegunki ani wymiotow jest tylko te silne uczucie mdlosci ktore idzie w parze z depresja chociaz moze to byc subiektywne jednak ciagle uczucie mdlosci nie pozwala wykorzystac czasu wolnego ani komfortowo zyc. Dzisiaj lekarz w Angli przypisal mi Prochlorperazine 5mg 3 razy dziennie jednak jest to leczenie objawowe. Jakie badania powinienem przeprowadzic aby zdiagnozowac co to jest? Przyznam sie szczerze ze przeraza mnie to jak sie czuje bo mam 24 lata i nigdy do tej pory nie czulem czegos takiego.

Witam serdecznie, opisywane przez Pana uczucie mdłości może być objawem lęku i wskazywać na zaburzenia lękowe towarzyszące depresji. Objawy te mogą nieść w sobie ważne dla Pana informacje. Warto spróbować je odczytać i sobie pomóc, zwłaszcza że opisane przez Pana dolegliwości zaburzają Pana funkcjonowanie i nie pozwalają w pełni korzystać z życia. W celu diagnozy wskazana byłaby wizyta u psychologa psychoterapeuty i ewentualnie - jeśli znajdzie Pan w sobie na to gotowość, psychoterapia. Rozwiązaniem jest też wizyta u lekarza psychiatry i farmakoterapia (nie napisał Pan czy leczy się na depresję). Oczywiście, można też łączyć jedno i drugie. Lekarz psychiatra zaoferuje Panu jednak tylko leczenie objawowe. Jeśli zależy Panu na skuteczności leczenia, warto zająć się też źródłem problemów, a to umożliwia psychoterapia.
Oczywiście to tylko pewne przypuszczenia dotyczące diagnozy. Trudno diagnozować na odległość na podstawie niepełnych informacji. Proszę jednak wziąć pod uwagę moje sugestie, jeśli dolegliwości będą się przedłużać, a wyniki badań lekarskich wykluczą medyczne przyczyny problemów, wskazując na ich żródło psychologiczne.
Serdeczności.