Jakie zabiegi fizykoterapeutyczne bądź środki farmakologiczne mogą pomóc przy problemach ze stawem łokciowym?

Dzień dobry. Mam problem ze stawem łokciowym. Trenuję sztukę walki aikido i już dwa razy doznałem urazu łokcia. Pierwszym razem na treningu gdy trzymałem ręce zaciśnięte na kolegi torsie, zostałem uderzony z dużą siłą od góry tj. strony głowy w okolicę stawu łokciowego, ale nie w zgięcie łokciowe tylko od strony kości promieniowej. Przez parę dni po urazie miałem sztywny łokieć i bolało mnie gdy próbowałem go wyprostować. Jakie zabiegi fizykoterapeutyczne, bądź środki farmakologiczne mogą pomóc?

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym skonsultować się z ortopedą, który po zbadaniu Pana zaleci odpowiednie leczenie oraz zabiegi rehabilitacyjne.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie