Jakie zabiegi kosmetyczne są najlepsze na trądzik?

Witam, prosiłbym o poradę jakie zabiegi kosmetyczne są najlepsze żeby chociaż objawowo trądzik usunąć/zmniejszyć. Bo tradycyjne metody leczenia na mnie nie działają. Izotek był brany dwa razy i za każdym razem to samo po zakończeniu terapii po kilku miesiącach kiedy gruczoły łojowe się odbudowują wszystko wraca do punkt wyjścia. Zdrowa dieta poza ogólnym polepszenie stanu cery z trądzikiem nic nie robi. Jakieś zioła typu czystek albo zielona herbata też żadnej poprawy. Fototerapia światłem podczerwonym i niebieskim też nic. Leki zewnętrze typu epiduo forte również zero efektów. Co gorsza w miejscu w którym np się posmarowałem na noc nie przeszkadza to wcale zeby rano w tym samym miejscu tworzyła mi się nowa zmiana trądzikowa. Nie wiem czy to wina tego że mój organizm się na to wszytko juz udoporilnił czy ze za dużo na raz rzeczy robiłem to znaczy podczerwień, światło niebieskie i epiduo. Aktualnie chwilowo nic juz nie używam poza przemywania twarzy pianką na bazie alesu sprawdzić czy może skóra po takim odpoczynku się jakoś unormalizuje ale po dwóch dnia dalej bez zmian i ciągle nowe zmiany powstają. Reasumując trochę choatycznie to opisałem ale chciałem zawrzeć tutaj wszystko to czego próbowałem. Dodatkowo jeszcze mam zamiar zapisać się do endokrynologa więc również bym prosił o poradę co najlepiej sprawdzić od strony hormonalnej w kwestii trądziku. Mam 25 lat mężczyzna bez żadnych nałogów.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 4 miesiące temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Dzień dobry,

Najlepszym zabiegiem dla każdego jest zabieg, który jest dobrany indywidualnie po wnikliwej konsultacji ze specjalistą oraz chociażby przedmiotowym badaniem skóry a już super byłoby wykorzystać do tego narzędzia diagnostyczne pokazujące dokładnie to co ludzkie oko nie zobaczy Trądzik to choroba, która ma swoje podłoże i aby terapia ta była skuteczna należy poszukać jej przyczyny. Jeśli przyczyną są np. problemy hormonalne to Izotek nie zadziała na dłuższą metę i problem powróci. Tutaj ważne jest holistyczne podejście do problemu jakim jest trądzik i przeanalizowanie wielu czynnikow mogących mieć wpływ na jego obecność. Wracając do odpowiedzi na pytanie to nie znajdzie Pan tutaj konkretnej odpowiedzi gdyż nie każda skóra kwalifikuje się do danej procedury i najpierw należy przeprowadzić szczegółowy wywiad, zobaczyć skórę na żywo i dopiero dobrać ew. zabiegi oraz wdrożyć inne elementy terapi. Czasami jest tak, że klient widzi jedynie trądzik a przy zbaurzeniach i uszkodzeniach podstawowych funkcji skóry to od odbudowania tych funkcji należy zacząć, gdyż działanie odwrotne może wywołac pogorszenie i nasilenie trądziku.

Proszę znaleźć specjalistę, który będzie umiał Pana w taki sposób poprowadzić.Pozdrawiam serdecznie

Justyna Sobczyńska

Flawless skin

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty