Jasnoczerwona krew na papierze u 3,5-letniego dziecka

witam. podczas podcierania mojej 3,5 letniej córki zauważyłam jasnoczerwoną krew na papierze. córka ma ostatnio lekkie zaparcia i napina się podczas robienia kupy. zauważyłam też, że ma pęknięcia w odbycie które to właśnie lekko krwawią. czy to się leczy, czy wystarczy wprowadzić więcej warzyw i owoców oraz płynów do diety. dodam też, ze obecnie leczymy grzybicę pochwy u niej maścią clotrimazolum, czy to może mieć jakiś wpływ na te krwawienia? pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Krwawienie jest spowodowane najprawdopodobniej przez zaparcia, wskazana dieta bogatobłonnikowa, w razie braku poprawy kontakt z lekarzem, clotrimazolum raczej nie ma wpływu na krwawienie.
Pozdrawiam