Jednostki poniżej normy w morfologii krwi a złe samopoczucie

Witam. Moje pytanie dotyczy niedokrwistosci. Moja morfologia wskazuje wszystkie jednostki znaczaco ponizej normy. Hemoglobina 7,4....zelazo 4..... inne jednostki tez ponizej normy....nie wiem co mam robic dalej. Lekarz przepisal mi granulat zelaza, ktory musze przyjmowac przez pol roku. Odzywiam sie normalnie, jednak moja waga znaczaco wzrasta w ostatnim czasie. Pomyslalam juz ze to ciaza, ale to tez nie to. Jestem ciagle meczona, otepiona i nie mam na nic sily. Czesto dretwieja mi rece.

Witam. Opisane objawy są typowe dla niedokrwistości. Konieczne jest jednak wykluczenia jej groźnych przyczyn takich jak krwawienia z dróg rodnych, przewodu pokarmowego czy choroby ogólnoustrojowe.