Jestem dziewicą i nie odbyłam jeszcze swojego pierwszego razu. Jak sie mam zabezpieczyć przed tą chwilą?

Witam. Mam siedemnaście lat i mam chłopaka od miesiąca. Jestem na takim etapie w życiu, że ciągle myślę o seksie - czy to normalne? Kiedy powinnam zacząć mysleć o pierwszym razie i jak się zabezpieczyć? Czy rozmawiać o tym z mamą? W dodatku jestem jedynaczką. Mama jeszcze nie wie o moim chłopaku - jak jej o nim powiedzieć. Pozdrawiam i prosze o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli ma Pani dobry kontakt z Mamą, to jak najbardziej można ją przygotować na to, że jej córka osiągnęła bardzo ważny etap w życiu.

Jeśli jednak chodzi o wybór metody zabezpieczającej przed niechcianą ciążą i inne aspekty "techniczne" dotyczące pierwszego razu, to proponowałbym wizytę u zaufanego ginekologa. Najlepiej zabrać chłopaka, aby mógł uczestniczyć w tej wizycie. Natomiast całkowicie normalne jest, że osoba siedemnastoletnia (nieważne - chłopak czy dziewczyna) bardzo często myśli o seksie.