Czy kiedyś w końcu będzie mój pierwszy raz?

Witam, mam 23 lata i nigdy nie miałem dziewczyny. Nigdy się nie całowałem i nigdy nie uprawiałem seksu. Odczuwam strach na myśl o pierwszym razie, że zrobię to z kobietą, która w jakimś stopniu już będzie doświadczona. Boję się również, że nigdy to nie nadejdzie, mam z tego powodu kompleksy, których coraz więcej się doszukuję u siebie. Czasami, gdy widzę kobietę, ładną, taką która mi się podoba np. w autobusie, nie mam wzwodu, podczas gdy oglądając filmy porno już tak. Czy to wynik częstej masturbacji? Jestem normalny? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie mając doświadczenia seksualnego, mężczyźni często się obawiają, że źle "wypadną" w oczach partnerki. Tym czasem każdy człowiek jest inny i ma inne upodobania seksualne. Często mężczyzna, który ma doświadczenie z jedną partnerką, zmieniając swoją kobietę, musi się uczyć na nowo jej upodobań.
Pierwszy stosunek płciowy na ogół wywołuje niepewność u mężczyzn, zwłaszcza jeżeli jest odbywany wyłącznie w celu zaspokojenia potrzeby fizycznej, a nie emocjonalnej. Jeżeli natomiast inicjacja seksualna odbędzie się z udziałem kobiety, z którą będzie Cie łączyła więź emocjonalna, wszelkie techniczne aspekty, powinny być drugorzędne - zwłaszcza dla twojej partnerki.

Serdecznie pozdrawiam