Mam 24 lata i jestem prawiczkiem, co ze mna nie tak?

Witam, Jestem 24-letnim mężczyzna, chyba w miarę przystojnym. Mieszkam w Warszawie. Mam problem ze swoja seksualnością, jak dotąd nie uprawiałem seksu z kobieta. Oczywiście starałem się kilkukrotnie do tego doprowadzić, ale nie udało się. Znam trochę dziewczyn, z którymi kiedyś się spotykałem, ale jakoś żadna nie jest mną zainteresowana w tym temacie, partner-chłopak, tak jakbym miał AIDS. Spałem z dziewczyną parę razy, ale oprócz tego, że dziewczyna zrobiła mi ''laskę'' nic więcej się nie wydarzyło. Czy już powianiem się podać, czy może iść do agencji i zapłacić, choć ten pomysł nie leży mi wcale, sadzę, że po tym będę się czuł jakbym przegrał życie. Seks za pieniądze może mieć każdy. Mam jeszcze taki inny problem masturbacją i pornografią - filmy i zdjęcia, to wiąże się z tym, co napisem wcześniej. Mimo mojego wieku jedyną szansą "spełnienia " moich potrzeb seksualnych stała się masturbacja przy filmach i zdjęciach nagich kobiet. Bardzo staram się powstrzymywać od tego, ale czasem pokusa wygrywa i gdy to zrobię czuje się źle. Jak temu zapobiec? Czy jest jakaś szansa na poprawę mojego życia w tej sferze? Proszę o pomoc, pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nie odbył Pan do tej pory stosunku z kobietą, jednak ma Pan już za sobą doświadczenia w tej sferze. Warto zastanowić się, czy nie przenosi Pan zachowań zaobserwowanych w filmach pornograficznych na sytuacje z kobietami. Filmy tego rodzaju pokazują specyficzny obraz kontaktów między mężczyzną i kobietą. W rzeczywistości kobiety i mężczyźni zwykle nie działają w taki sposób.
Sądzę, że warto postarać się o partnerkę, z którą będzie Pan mógł stworzyć relację. W zawiązku seks jest bardzo ważny i pozawala partnerom na pogłębianie bliskości. Pisze Pan, że seks za pieniądze Pana nie interesuje. Podobnie jest z przygodnym seksem. Może on nie zaspokoić wszystkich Pana potrzeb. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i energii na zdobycie odpowiedniej partnerki.
Masturbacja jest elementem życia seksualnego człowieka i w okresach, kiedy nie współżyje Pan z kobietą może spełniać rolę rozładowywania napięcia seksualnego. Warto jednak rezygnować z masturbacji połączonej z filmami i zdjęciami pornograficznymi. Pornografia to silne bodźce seksualne, które mogą powodować u Pana zmniejszenie wrażliwości na bodźce bardziej subtelne wysyłane przez kobiety w realnym świecie. W przyszłości może się to wiązać z trudnościami w osiągnięciu podniecenia w trakcie kontaktu z kobietą.
Jeśli martwi się Pan, że będzie miał trudności w znalezieniu partnerki seksualnej może Pan skorzystać z porady seksuologa lub psychologa.

Pozdrawiam