Język geograficzny i 34-tydzień ciąży

Od tygodnia mam tak zwany język geograficzny czyli białe linie na całym języku byłam u lekarza i stwierdził że dopuki mi się nic nie dzieje ze dopuki nie boli i nie tracę smaku to mam się nie martwić. Z tego co czytałam to może być od stresu emocji ciazy cukrzycy i cholesterolu. Jestem w 34 tygodniu i martwię się żeby tylko nie było nic dziecku.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Stres, zwłaszcza nieuzasadniony w końcówce ciąży nie jest wskazany, gdyż może przyczynić się do porodu przedwczesnego. Jeśli nie ma Pani zaburzeń smaku oraz innych zaburzeń świadczących o poważniejszych patologiach, nie ma powodów do niepokoju. Obłożenie języka może być związane z dietą lub napięciem emocjonalnym.