Kamica nerkowa a wskazania do zabiegów endoskopowych

Mam 18 lat, dwa dni temu zdiagnozowano u mnie łamiące nerkowa i kamień wielkości 1,5mm w moczowodzie, jakie jest prawdopodobieństwo że ten kamień sam się urodzi? Czy będą konieczne zabiegi mikroskopowe lub endoskopowe ? Co zrobić żeby szybciej sie tego pozbyć ? Czy w czasie gdy ten kamień znajduje się jeszcze w moczowodzie naturalna jest niewielka krew w moczu ?

Aleksander Ropielewski

Krwiomocz jest normalną sytuacją w przypadku "rodzenia kamienia"/ Aby szybciej go wydalić prosze stosować no-spe i dużo pić. Na chwilę obecną trudno wyrokować czy konieczne bedzie zabiegowe usunięcie kamienia. Jest duza szansa, że wydali go Pani samoistnie. Warto zachować kamień, w celu jego oceny. Umożliwi to odpowiedni dobór diety zapobiegającej nawrotom kamicy.