Kamica nerkowa po leczeniu zwyrodnienia stawów dłoni

Witam. Jestem rozczarowana . Lecząc u reumat. zwyrodnienie stawów dłoni (przyjmow. przez 1,5 roku 3 x dz. wapno calperos 1000, wit. D3 1xdz i inne leki) przyczyniłam się do powstania w ciągu 2 lat kamienia w nerce o wielkości 1,5cm.Badanie usg sprzed 2 lat wykazało piasek a w tej chwili już mam kamień, który trzeba usunąć.Zdecydowałam się na rozkrusz. ESWL. I mam problem co z dalszym leczeniem zwyrodn. stawów. Reumat. o tym wie i znowu przypisał mi wapno, już nie 3x dz. a 1xdz.Mam 65lat.Lena

Witam,

Lekarz prowadzący z całą pewności zna historię Pani choroby. Niemniej jednak zawsze może Pani skonsultować swoją sytuację u innego lekarza i zaczerpnąć rady. Jeżeli dotychczasowe leczenie pomagało na dolegliwości związane ze zwyrodnieniem stawów dłoni, być może wystarczy jedynie zmodyfikować leczenie farmakologiczne, aby uniknąć ponownych powikłań. Ponadto poza leczeniem farmakologicznym, można spróbować rehabilitacji, która znajduję szerokie zastosowanie u pacjentów reumatologicznych.