Kardiomiopatia i jej znaczenie dla zdrowia i życia

Jak nie bezpieczna jest choroba kardiomiopatia w życiu,jeśli w EKG wychodzi zawał serca i z roku na rok jest gorsze,w EHO serca od 1 roku nie ma większych zmian,przy tym mam silne duszności w klatce pier.i silny ucisk na żołądek.Jakie mogę wykonywać prace?i czy ta choroba kwalifikuje się do otrzymania renty.Czy jest to zagrożeniem życia? dziękuje za odpowiedz,Danuta mam 56 lat

Lek. Jacek Ławnicki

Kardiomiopatią nazywamy grupę chorób mięśnia sercowego prowadzących do dysfunkcji serca. Zajęciu mięśnia sercowego mogą towarzyszyć nieprawidłowości budowy i czynności osierdzia, wsierdzia, innych narządów. Na podstawie opisu trudno określić etiologię choroby oraz stan zaawansowania. Powinna Pani być pod stałą opieka kardiologa. Lekarz prowadzący udzieli wszystkich odpowiedzi na temat Pani stanu zdrowia.