Kaszaki pojawiające się na pośladku a nacinanie ich ze znieczuleniem przez chirurga

Witam, około miesiąc temu miałam ropiejący kaszak na pośladku, został on nacięty przez chirurga, zakładany był sączek przez 7 dni. Zabieg był bardzo bolesny i nie przyjemny ponieważ był bez znieczulenia. Obecnie obok tego miejsca powstał chyba nowy kaszak (tłuszczak) mam kulkę ok. 1 cm . Czy powinnam już w tej chwili udać się do chirurga czy tym razem przy przecinaniu podany może zostać środek znieczulający?

Witam serdecznie. Oczywiście wskazane jest aby udała się Pani do lekarza. Przy nacięciu może zostać zastosowane znieczulenie jednak proszę pamiętać iż wiążę się to z podskórnym wkłuciem.

Z tym problemem należy na pewno udać się bezpośrednio do chirurga ogólnego. Myślę, że ta struktura guzowata raczej powinna (jeśli nie jest zropiał) być usunięta doszczętnie w warunkach ambulatoryjnych po zastosowaniu znieczulenia miejscowego, nasiękowego (ostrzyknięcie preparatem znieczulającym). Chirurg po badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania.