Podskórny guzek pod okiem po urazie

Witam, mam problem, 1,5 roku temu dostałem w oko, na twarzy pod kością policzkową zostało mi zgrubienie. Myślę, że to zwłókniały krwiak oraz pod powieką na kości oczodołu jest to widoczne, przeszkadza mi to funkcjonować w życiu codziennym. Jest to pod skórą, po prawej stronie, policzek wydaje się większy, jakbym miał siniaka. Proszę o poradę jak to usunąć, bo jestem pewny, że to nie zniknie. Jak to zoperować, żeby nie myśleć już o tym. Dziękuję. Tomek z Białegostoku

W tej sprawie najlepiej bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Trzeba udać się do poradni chirurgii ogólnej, gdzie chirurg zbada Pana i odpowiednio pokieruje. Mnie trudno ocenić zmianę bez bezpośredniego badania. Jeśli guzek jest dobrze wyczuwalny pod skórą, ograniczony, zapewne będzie możliwe usunięcie go doszczętnie. Taki zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (ostrzyknięcie środkiem znieczulającym miejsca operowanego) w warunkach ambulatoryjnych (w poradni). O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.