Guz na czole i podejrzenie tłuszczaka

Witam, mam 20 lat od około 5 dni zauważyłem że mam guza po prawej stronie czoła przy dotykaniu porusza się. Dziś poszedłem do lekarza rodzinnego, który dał mi skierowanie do poradni chirurgiczno - specjalistycznej z podejrzeniem tłuszczaka . Tam chirurg w rozpoznaniu stwierdził (guzka czoła) i dał mi skierowanie do szpitala. W szpitalu następny chirurg bez jakichkolwiek badań zapisał mnie na zabieg w czwartek tj.31.10.2013 r. co mam robić? Proszę o szybko odpowiedź!!
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Jak wygląda postępowanie pooperacyjne?

Takie zmiany typu tłuszczaków czy też np. kaszaków muszą być usuwane chirurgicznie czyli zabiegowo. Proszę się więc zgłosić na zabieg w wyznaczonym terminie przez chirurga. Zabieg zapewne zostanie wykonany w znieczuleniu miejscowym (po ostrzyknięciu środkiem znieczulającym). Trwa około 15 minut. Wycięty guzek wysłany jest do badania histopatologicznego i poddany konkretnej ocenie (czym dokładnie jest).

0

Jeżeli jest diagnoza i guz został rozpoznany, można przy tak odległym terminie poszukać prywatnie specjalisty , który w szybszym terminie usunie zmianę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty