Kaszel i opis RTG płuc po zapaleniu oskrzeli
Witam przychodzi pod koniec marca zapalenie oskrzeli miła antybiotyk kalbax 500 na 10 dni objawy. Trochę ustąpiły na jakis czas a teraz znowu mam ten uciążliwy kaszel najgorzej jest z rana i w nocy dziś odebrałam rtg pluc i jest taki opis dolne okolice przy wnenkowe plcno wzmożone i miasz bez ewidentnych zmiana co to oznacza stan ze jestem osobą paląca papierosy

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Może to oznaczać nieskuteczność rerapii, kolejną infekcję lub wynikać z przewlekłego nikoty izmu. Jednoznacznie mógłbym się wypowiedzieć po badaniu przedmiotowym.
Lek. Katarzyna Szymczak
Kaszel poinfekcyjny może się utrzymywać jeszcze nawet kilka tygodni, radzę także zaprzestać palenia, kontrolne rtg za rok.
Pozdrawiam