Akcentacja części wstępującej aorty piersiowej
Bardzo proszę o interpretację wyniku RTG płuc (osoba 59 lat, mężczyzna palący papierosy): "Przepona i kąt po str prawej wolne. Przepona po str lewej o zatartym zarysie.Zmiany zapalne u podstawy płuca lewego.Akcentacja części wstępującej aorty piersiowej.Serce rtg w normie". Czy wynik wskazuje na zapalenie płuc czy coś poważniejszego?? Bardzo mi zależy na odpowiedzi...

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczne jest obejrzenie zdjęcia, a móc się wypowiedzieć. Opis wskazuje na zapalenie płuc. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie oraz zaprzestać palenia papierosów.