Katar, bolące gardło i stan podgorączkowy a nieskuteczność leków

Witam bardzo dokucz mi katar ciagle zatkany nos do tego bol gardlo i stan podgorączkowy co najlepsze do leczenia do nosa mam sudafet zwykle pomaga ale przez ostatnie 2 dni nie chce

Lek. Marta Gryszkiewicz

W trakcie przeziębienia poza lekami bardzo ważny jest wypoczynek, polegiwanie w łóżku, niewychodzenie z domu, a tym samym unikanie kontaktu z patogenami i czynnikami podrażniającymi - wilgoć, zimno. Kilka dni powinno wystarczyć do wyleczenia infekcji. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego jeśli objawowe leczenie (przez kilka dni) nie przyniesie pożądanych efektów.