Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 4 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy guzek po goleniu zniknie?

Dzień dobry! Kilka dni temu robiłam depilacje maszynką pod pachami, gdy wróciłam do domu po paru godzinach wyczułam guzek pod lewą pachą. Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu, który stwierdził że jest to infekcja ponieważ węzeł chłonny jest powiększony. Przypisał mi maść z antybiotykiem "Mupirox" którą smaruje od wczoraj bolące miejsce. Guzek jednak dalej jest zaczerwieniony i bardzo boli nawet przy poruszaniu ręką. Ile czasu potrzeba zeby on zniknął? Zaznaczam że maszynki odstawiłam na bok.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

W wyniku dpilacji może dojść do zapalenia mieszka włosowego. Powstaje wtedy stan zapalny. Maść ,która Pani stosuje powinna przynieść rezultat po tygodniu stosowania.
Przemywanie skóry Octeniseptem 2 x dzieniie bedzie dodatkowo działało antyseptycznie.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0

Zmiany nie znikają w ciągu 1 dnia, prosze dać skórze 2-3 tygodnie, jeśli po tym czasie zmiana nie zniknie nalezy ponownie odwiedzić lekarza najlepiej dermatologa.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy