Kiedy guzek po goleniu zniknie?

Dzień dobry! Kilka dni temu robiłam depilacje maszynką pod pachami, gdy wróciłam do domu po paru godzinach wyczułam guzek pod lewą pachą. Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu, który stwierdził że jest to infekcja ponieważ węzeł chłonny jest powiększony. Przypisał mi maść z antybiotykiem "Mupirox" którą smaruje od wczoraj bolące miejsce. Guzek jednak dalej jest zaczerwieniony i bardzo boli nawet przy poruszaniu ręką. Ile czasu potrzeba zeby on zniknął? Zaznaczam że maszynki odstawiłam na bok.

W wyniku dpilacji może dojść do zapalenia mieszka włosowego. Powstaje wtedy stan zapalny. Maść ,która Pani stosuje powinna przynieść rezultat po tygodniu stosowania.
Przemywanie skóry Octeniseptem 2 x dzieniie bedzie dodatkowo działało antyseptycznie.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska