Kiedy mogę odstawić tabletki?

Dziś powinnam wziąć dziesiątą tabletkę z 1. opakowania w życiu tabletek N***. Okropnie się po nich czuję, zupełnie jak nie ja, pogorszył mi się stan cery, boli mnie głowa, nie mam zupełnie ochoty na seks. Do tego doszło zapalenie pęcherza. Czy mogę przerwać stosowanie tabletek? Po jakim czasie dostanę wtedy okres? Zaznaczam, że kochałam się z partnerem, ale stosowaliśmy dodatkowo prezerwatywę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani odstawić tabletki, jeśli ma Pani ochotę. Miesiączka powinna wystapić po ok. 3-4 dniach. Proponuję jednak próbę zmiany preparatu, nie wszystkie działają jednakowo.