Kiedy mogę podawać mleko z piersi po odstawieniu leków na cholestazę?

Witam,
po porodzie (30.12.2010) nadal musiałam przyjmować leki na cholestazę z powodu wysokich wskaźników ALAT i ASPAT. Przyjmowałam P***, C****, E*** Forte 3x1. Od tygodnia do dnia wczorajszego przyjmowałam tylko już E*** Forte.
Kiedy mogę zacząć dziecko karmić piersią? Mój synek jest wcześniakiem, 35 tydzień. Poród indukowany z powodu cholestazy. Waga urodzeniowa syna: 2940 g.
Proszę o poradę.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Istnieją sprzeczne informacje na temat przyjmowania Phospholipidum essentiale w trakcie karmienia piersią. Jednakowoż, preparat jest szybko metabolizowany i wydalany z organizmu i wydaje się, że może Pani zacząć karmić piersią.
Ze względu na wcześniactwo maluszka i niezbędną wzmożoną czujność zalecałabym kontakt z neonatologiem lub pediatrą w celu uzyskania przyzwolenia na przystawienie dziecka do piersi.

Pozdrawiam.