Odstawienie dziecka od piersi a mleko z butelki

Witam czy jeśli skończę karmienie piersią to dla mojego dziecka nie będzie to duży szok bardzo zależy mi żeby nadal jadla mleczko chociaż nie koniecznie moje nie czuje się z tym już dobrze karmie 9 miesięcy i dla mnie to wystarczy wiem ze to jest duża więź między mną a moja córeczka nie wiem jak ja przekonać do innego mleka bo nie akceptuje butelki :(

Aleksander Ropielewski

Należy to robić stopniowo, aczkolwiek zdecydowanie. Można zacząć od podawania mleka własnego z butelki i stopniowo zwiększajac w nim dodatek mleka natępnego. Nie ma idealnego sposobu bowiem każde dziecko reaguje na swój sposób.