Kiedy można pić alkohol stosując leki na depresję?

Witam ! Od roku leczę się na zaburzenia depresyjno-nerwicowe. Zażywam lek z escitalopranem, a dokładnie Nexpram (20 mg dziennie rano). Niedługo kończę kurację farmakologiczną. Chciałbym zapytać, kiedy będę mógł wypić piwo, licząc od momentu zażycia ostatniej tabletki.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, najbezpieczniejszym czasem, jaki należy odczekać, zanim spożyje Pan alkohol po kuracji lekiem Nexpram (Escitalopram), będzie odczekanie około 2 tygodni, ponieważ przez taki czas może utrzymywać się jeszcze jego działanie w organizmie. Proszę pamiętać, że spożycie leku należy eliminować bardzo stopniowo, aby uniknąć negatywnych skutków odstawienia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-a-alkohol

https://portal.abczdrowie.pl/antydepresanty-a-alkohol

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.