Kiedy można rozpocząć aktywność fizyczną u osoby stosującej Biodroxil?

Witam. W poniedziałek lekarz przepisał mi Biodroxil 500 i w tym samym dniu przyjąłem 1 dawkę. Mam ten lek brać do soboty tj rano ostatnia dawka. Mam pytanie. Po jakim czasie będę mógł zacząć aktywnie uprawiać ćwiczenia siłowe? (Antybiotyk mam przepisany na zapalenie oskrzeli)

Lek. Wojciech Zygmunt

Na starcie zaznaczę, że antybiotyki nie powinny być stosowane na zapalenie oskrzeli (najczęściej etiologia wirusowa, a nie bakteryjna), więc być może pański lekarz podejrzewał również coś innego. Najlepiej wrócić do treningów wedle swojego samopoczucia, przynajmniej tydzień po zakończeniu stosowania antybiotyku. Po zapaleniu oskrzeli może utrzymywać się przez jakiś czas przewlekła nadreaktywność oskrzeli, która może panu utrudnić oddychanie, szczególnie na zimnym powietrzu. Jeżeli będzie to panu bardzo doskwierało to polecam przedłużyć odpoczynek. Pozdrawiam.