Jak leczyć zaburzenia oddechu po antybiotyku?

Witam od tygodnia bralam antybiotyk mialam zapalenie oskrzeli od tamtego czasu mam nie moge zlapac gleboki oddech oraz placze przy tym budze sie czesto w nocy boje sie ze jestem bardzo chora.prosze o odpowiedz dziekuje

Lek. Wojciech Zygmunt

Opisane przez panią objawy najpewniej nie są przyczyną stosowania antybiotyku, tylko nadreaktywnością oskrzeli spowodowaną ich zapaleniem. Taka nadreaktywność może utrzymywać się nawet kilka tygodni. Jeżeli te objawy będą się utrzymywały dłużej niż 8 tygodni (2 miesiące) wskazana jest konsultacja pulmonologiczna. Dodam, iż zwykłe zapalenie oskrzeli jest najczęściej spowodowane infekcją wirusową i nie powinno być w ogóle leczone antybiotykiem. Być może dolegało pani coś jeszcze, co budziło niepokój lekarza i dlatego zadecydował on o włączeniu antybiotyku.