Kiedy można wykonać implant zęba po ekstrakcji?

Witam, 12 lipca miałem przeprowadzoną ekstrakcję chirurgiczna dolnej szóstki. Związku z tym po jakim okresie rekomenduje sie wszczepienie implantu lub czy jeszcze jest czas na przeprowadzenie takiej procedury bez konsekwencji przemieszczania sie sąsiadujących zebow? Pozdrawiam.

8-12 tygodni po usunięciu zęba to najlepszy moment na wszczepienie implantu. Po 2-3 miesiącach w miejscu usuniętego zęba powstaje nowa, młoda kość. Proces zaniku tkanki kostnej następuje później. Jeśli w tym momencie wszczepimy tytanową śrubę zastępującą korzeń, to kość szczęki "dostanie sygnał", że wszystko funkcjonuje prawidłowo, kość będzie pobudzana przez implant do zagęszczania się i regeneracji.

Dzień dobry, dużo zależy w jakims tanie była kość w miejscu usuniętego zęba. Jeśli był stan zapalny to zwykle przed wszczepieniem implantu oczekuje się pomiędzy 4-8 tygodni. Przemieszczanie zębów i tempo takich przesunięć są bardzo indywidualne i trudno ocenić kiedy takie coś może u Pana wystąpić. W tym momencie może Pan już planować wszczepianie implantu.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula