Kiedy należy rozpocząć przyjmowanie kwasu foliowego przed ciążą?

Od 5 lat mam stwierdzone PCOS. Za pół roku chciałabym odstawić antykoncepcję i postarać się o dziecko. Jak wcześnie powinnam zacząć stosować kwas foliowy ? Czy oprócz cytologii, usg piersi i usg dopochwowego powinnam zrobić jakieś badania przed poczeciem dziecka ?

- od momentu starania się o dziecko
Czy oprócz cytologii, usg piersi i usg dopochwowego powinnam zrobić jakieś badania przed poczęciem dziecka ?
- nie ma potrzeby wykonywania jakiś badań dodatkowych