Kiedy objawy ospy powinny ustępować?

Witam,córka 4 letnia ma ospę,dziś mija 18 dzień.Krosty na skórze głowy mają już strupy oraz na nogach i buzi ale wyskakują nam nowe krosty na brzuchu i plecach i mam pytanie czy to normalne że po tylu dniach choroby wyskakują nowe krosty? Będę bardzo wdzięczna za informację. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

okres wylęgania ospy u dzieci może trwać nawet do 28 dni – w przypadku dzieci z niską odpornością, zatem możliwe jest pojawianie się nowych krostek i dalsze trwanie choroby. Ospa powinna ustać w przeciągu kilku dni, jednak jeśli coś jeszcze Panią niepokoi w objawach chorobowych dziecka, proszę udać się do pediatry na kontrolę. Lekarz, oceniając zmiany, określi ewentualne nieprawidłowości w przebiegu choroby.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-na-ospe

https://portal.abczdrowie.pl/wzrost-zachorowan-na-ospe-wietrzna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.