Zapytaj lekarza

7 1 6 , 4 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy powiedzieć partnerowi o chorobie?

Proszę o poradę .Mam 35l od 5 l choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego paralizuje mnie strach nie wiem w jaki sposób przekazać wiadomość o chorobie nowo poznanemu mężczyznie, znajomość internetowa dopiero się nawiązała,trwa 2 tygodnie uważam że to z to za wcześnie ale nie wyobrażam sobie mieć jakichkolwiek tajemnic przed partnerem,chciałabym powiedzieć wcześniej nie chciałabym być w związku ciężarem bo mam ograniczenia :dieta,leki suplementy,badania ,nie wiem jak powiedzieć i kiedy
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Pokolenie internautów - co im grozi

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią, żeby dać czas na zbudowanie relacji, by znalazła się przestrzeń na dzielenie się nowo poznanemu mężczyźnie, tak osobistymi wiadomościami na swój temat.

Myślę, że pomocnym i wzmacniającym byłoby, żeby mogła Pani szczerze porozmawiać o swoich wątpliwościach z psychologiem, do czego serdecznie Panią zapraszam - gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną (na Skype).

Życzę Pani wartościowej i pięknej relacji,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Witam,
Z informacji którą Pani podała wynika, że jest Pani bardzo uczciwą osobą. Choroba nie determinuje związku, ale najlepiej powiedzieć o tym jak najwcześniej, ponieważ postawa partnera może być zdeterminowana wiedzą na temat Pani zdrowia - dlatego lepiej tego nie przeciągać.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy