Związek ze starszym partnerem a dziecko

Jestem w związku kilku m-cy. Partner jest starszy i ma już dorosłe dzieci. Jest jednak w trakcie rozwodu. Problem polega na tym, że on jakby zapomina o moim dziecku. Planuje czas ze mną ale nie z nami.On zdaje sobie sprawę że jestem w pakiecie jak również z tego że jest w tym temacie egoistą. Mówi że zależy mu na mnie i chce spróbować. Nie wiem co robić. Nalegać aby się określił czy dać czas? Jeśli tak to ile? Wydaje mi się ze musi powstać między nimi wieź ale czy to pomoże? Proszę o pomoc

Witam. Na pewno nie powinna się Pani spieszyć z decyzjami. Warto, by Państwo się bliżej poznali i omówili swoje wzajemne oczekiwania.
Myślę jednak, że te kilka miesięcy znajomości coś Pani pokazuje. Rodzi się pytanie, dlaczego dla partnera nie jest czymś naturalnym to, że spędzacie czas razem, jak rodzina. Wybierając partnerkę w Pani wieku liczył się z tym, że Pani dziecko jeszcze przez lata będzie Pani bardzo potrzebowało. Tym bardziej, że dla dziecka jest to niełatwa sytuacja i może do partnera podchodzić rywalizacyjnie. To dorosły ma na tyle kontrolować swoje emocje, by nie zaogniać sytuacji i nie odrzucać. Proponowałabym Pani prowadzenie stałej, otwartej dyskusji z partnerem na temat Państwa relacji i wzajemnych oczekiwań. Musicie się również zastanowić, czy razem tworzycie rodzinę, czyli wychowujecie i troszczycie się o dziecko, czy jedynie się spotykacie, randkujecie. Małgorzata Danielewicz

Proszę Pani, ten Pan nigdy nie będzie ojcem Pani dziecka, co najwyżej opiekunem, jeżeli tego zechce. On się interesuje Panią a nie Pani dzieckiem, on dzieci swoje już ma, Może się warto zastanowić nad tym związkiem?
Pozdrawiam Panią serdecznie w nowym roku, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl