Jak sprawić, aby mój partner był bardziej czuły w stosunku do mnie?

Od 3 miesięcy jestem w związku z moim partnerem. Od 3 tygodni zaobserwowalam u niego dziwne zmiany. Od kas poznałam jego rodzinę zrobił się dla mnie zimny, kiedy zwróciłam mu na to uwagę przeprosił mnie i obiecał poprawę. Wszystko było dobrze przez kilka dni, ale później coś się znowu zmieniło. Wcześniej kochaliśmy się codziennie a nawet dwa razy dziennie, natomiast teraz seksu nie ma w ogóle. Probowalam z nim rozmawiać i wspierać go, ale on tłumaczył, że jest zmęczony, że jesteśmy u mnie i może ktoś przyjść, że to, że tamto. W końcu go przycisnelam i powiedzial, że boi się, że zajde w ciążę a on ma studia. Nie wiem czy to problem jest ze mną czy z nim. Kiedy go całuję jego członek robi się twardy ale mimo to rezygnuje z seksu. Nie wiem co mam robić. Boję się, że to moja wina, i że w końcu mnie zostawi. Co ja mogę zarobić, żeby było tak jak wcześniej

Witam, warto aby skorzystali Państwo z rozmowy z psychologiem, aby zastanowić się nad przyczynami zmiany w związku. Obawy Pani partnera mogą wpływać na jego zmianę zachowania, natomiast nie musi to wynikać z Pani winy. Wspólna rozmowa w spokojnej atmosferze może pomóc wyjaśnić i rozwiać Pani wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka

Dzień dobry,

Z Pani opisu można wnioskować, że bezpośrednią przyczyną zmiany nastawienia partnera do Pani było poznanie jego rodziny, a co za tym idzie, w jakimś sensie "uformalnienie" waszego związku. Mówiąc inaczej - być może fakt przedstawienia Pani rodzinie partner odczuwa jako rodzaj zobowiązania, na które być może nie jest do końca gotowy, co niejako sam potwierdza, mówiąc, że obawia się potencjalnej ciąży Pani, która może odmienić jego plany życiowe.

Możliwe też, że rodzina partnera w jakiś sposób dała mu do zrozumienia, że poważny związek, może skutkować m.in. niekoniecznie upragnioną w danym momencie ciążą, w związku z czym partner zdecydował się na unikanie seksu z Panią. Być może taka postawa ma związek z Pani osobą, a być może dotyczyłaby każdej kobiety, z którą związany byłby Pani partner.

Konkludując - związek Pani z partnerem jest "młody", bo zaledwie trzymiesięczny. Być może Pani oczekiwania wobec tej relacji są odmienne niż oczekiwania partnera, czemu na tym etapie w zasadzie trudno się dziwić. Dlatego wydaje się, że warto porozmawiać z partnerem, jakie są jego oczekiwania wobec Waszego związku i skonfrontować je z własnymi oczekiwaniami i potrzebami. Z opisu bowiem wynika, że Pani podejście do ww. relacji traktuje Pani poważnie i "przyszłościowo" podczas, gdy być może parter nie potrafi jeszcze określić czy po trzech miesiącach "bycia razem" ma do tego związku podobny stosunek. Warto przy tym podkreślić, że wspólne uprawianie seksu i czerpanie z niego przyjemności nie jest zwykle wystarczającym fundamentem spajającym wzajemną relację, dlatego trzeba chyba również przyjrzeć się innym aspektom Pani związku z partnerem.

Pozdrawiam.
Maciej Rutkowski.
www.abovo.bialystok.pl