Czy powiedzieć psychoterapeucie, że mi się śni?

Od kilku tygodni śni mi się mój psychoterapeuta w sytuacji intymej. Nie czuję do niego specjalnego pociągu seksualnego, a jednak sny się pojawiają. Czy mam mu o tym powiedzieć? Jak może zareagować? Czy może chcieć przerwać terapię?

Jeśli Pani czuje się z tym niekomfortowo i wpływa to na leczenie, rzeczywiście warto omówić to w procesie terapii. Szczególnie, że w niektórych szkołach psychoterapii sny i ich treść mogą stanowić materiał terapeutyczny. Specjalista powinien potrafić omówić z Panią na spokojnie wniesioną kwestię, rozwiać potencjalne wątpliwości, wyjaśnić możliwe przyczyny lub znaczenie podobnych snów (także w odniesieniu do Pani historii, trudności czy wcześniejszych doświadczeń).

Witam Panią serdecznie,

Sen jest odszczepioną częścią rzeczywistości i dlatego dobrze jest o tym szczerze porozmawiać z psychoterapeutą. I proszę się nie zastanawiać, jak on zareaguje - dobrze czy źle? Te sny to Pani problem i on Pani pomoże w ich rozwikłaniu. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl