Kiedy powinnam wymienić Mirenę?

Witam,mam endometrioze,miałam założona mirena ale po roku została ściągnięte ponieważ próbowałam zajść w ciążę. Urodziłam bliźnięta, znów założyłam mirena ale mój lekarz zalecił wymianę jej po 3 latach.wydaje mi się to trochę dziwne,ponieważ mirena jest na 5 lat a nie na 3,a powodu nie podał. Proszę o radę.

Mirena faktycznie ma rejestrację na 5 lat. Ale być może ma Pani założoną wkładkę Jaydess, która ma rejestrację na 3 lata- proszę dopytać o to swojego ginekologa. Poza tym nie widać u Pani powodu dla , którego trzeba by było usuwać Mirenę tak wcześnie. Pozdrawiam