Kiedy powinno się robić badanie progesteronu?

Witam. Mam takie pytanko - jak się ma owulację w 20. dniu cyklu, a dzis mam 21. dzień cyklu, to czy był sens robić badanie progesteronu, bo doktorka mi zleciła badanie, a cykle mam 32-dniowe. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję:)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Badanie poziomu progesteronu powinno się wykonywać 7 dni po owulacji (czyli w przypadku klasycznych cykli około 21-23dnia cyklu).

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl