Kiedy skrzep po usunięciu zęba wypadnie?

Dzień dobry. Tydzień temu miałam wyrwanego zęba dokładnie 6 górną. Robił się dwa razy ropień od niej , bo była w złym stanie. Dziś byłam na ściągnięciu szwów i Pani stomatolog powiedziała, że dziura była dość duża , więc będzie się goić ogólnie długo. Ale goi się dobrze. I powiedziała, że mogę już jeść wszystko normalnie. Czy faktycznie mogę już jeść wszystko druga strona. ? Przez tydzień jadałam same płynne jedzenie i raczej nie wymagające gryzienia. I czy mogę już płukać normalnie jamę ustną. Czy ten skrzep już mi nie wypadnie. ?

Dzień dobry.
Po takim okresie czasu, przy gojeniu bez zastrzeżeń, nie martwiłbym się uszkodzeniem skrzepu. Zębodół już prawdopodobnie w pewnym stopniu uległ wynabłonkowaniu.
Płukać można jak najbardziej normalnie, przy gryzieniu tą stroną unikałbym tylko twardych rzeczy typu orzechy, które mogłyby podrażnić tę okolicę.
Pozdrawiam serdecznie!