Kiedy zacząć ponownie przyjmować tabletki?

Witam, mam następując pytanie. Brałam przez 6 miesięcy tabletki antykoncepcyjne. Jednak ostatnio wyjechałam i zapomniałam zabrać tabletek z domu. Powinnam przyjąć jeszcze dwie, ale ich nie zabrałam. Zdecydowałam, że już teraz nie wezmę, bo i tak 7 dni przerwy minęło. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Poczekać te 3 miesiące i zacząć brać, czy może mogę je wcześniej zacząć brać? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wystarczy odczekać do kolejnej miesiączki (czyli 1 cykl = 1 miesiąc) i rozpocząć nowe opakowanie tabletek pierwszego dnia krwawienia.