Kiedy zacząć przyjmowanie pigułek, jeśli nie mam okresu?

Po urodzeniu syna podczas karmienia piersią zażywałam tabletki. Teraz już nie karmie, wybrałam do końca poprzednie tabletki i dostałam od lekarza nowe, lecz nie mam okresu. Kiedy mam zacząć brać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
po wykluczeniu ciąży możesz przyjąć tabletkę w dowolnym dniu cyklu i przez pierwsze 7 dni stosować dodatkową formę antykoncepcji, np. prezerwatywę.
Pozdrawiam!