Kilkanie w stawie skroniowo-żuchwowym a ósemki

A jeszcze mam jedno pytanie :) a mianowicie czy patologie stawu skroniowo żuchwowego mogą wynikać z tego, że ma się tylko 1dną ósemkę, a nie np. 2. U mnie gdy wyszła 1 osemka w dolnej zuchwie klikalo mi w stawie. Gdy pojawila sie 2 klikanie zniknelo. Gdy wyrwalam jedna z nich powrocilo. Czy musze usunac 2-ga zeby wszystko było normalnie jak dawniej?

Konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym - najlepiej u lekarza dentysty, który zajmuje się zaburzeniami stawu. Być może ustępowanie dolegliwości i ponowne pojawianie się przy wyrzynaniu/usuwaniu ósemek to zbieg okoliczności. Konieczna jest diagnostyka ( też radiologiczna ).

Lek. dent. Agata Duda

obecność 2 trzecich trzonowców mogła powodować oddalenie powierzchni stawowych stąd brak objawów, usunięcie drugiej nie pomoże bo efekt mogłą dać jedynie para zębów dająca efekt podobny do szyny
należy zgłosić się do lekarza zajmującymi się schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego
pozdrawiam
lek.lek.stom. Bogdan Jaremczuk