Kłopoty z pamięcią i spadek płynności mowy a oczekiwanie na wizytę u neurologa

Od pewnego czasu zauważyłam u siebie kłopoty z pamięcią, problemy z odmianą wyrazów i spadek płynności mowy. Od lekarza pierwszego kontaktu dostałam skierowanie do neurologa, skierowanie na TK i eeg. Niestety, wizyta u neurologa będzie się dopiero za tydzień. TK na razie odpada, bo nie wiem, czy nie jestem w ciąży. Wczoraj czułam lekką sztywność karku dreszcze po jednej stronie ciała. Czy zamiast TK mogę zrobić rezonans? Czy w tej sytuacji warto robić rezonans/TK przed wizytą u neurologa?

Witam,
Jeżeli będzie Pani nadal odczuwać podobne dolegliwości, albo będą one się nasilać proszę niezwłocznie udać się do najbliższego szpitala - na Izbę Przyjęć. W szpitalu nie maja prawa Pani odesłać bez odpowiednich badań. Proszę się nie martwić lekarze na pewno zrobią wszystkie badania tylko proszę jak najszybciej skorzystać z mojej rady.
Pozdrawiam
Aleksandra Karlik