Kłucie jajników i ból pleców, uczucie dyskomfortu w okolicy pęcherza

Współżyłam w 8 dc. Cykle mam 28 dniowe, zawsze regularne. Antykoncepcja zawiodła. Nie doszło jednak do wytrysku wewnątrz, tylko na zewnątrz i był to trzeci wytrysk tego dnia. Po 15h przyjęłam tabletkę Ellaone. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Jutro mija dwa tygodnie od felernego stosunku i 13 dni od zażycia tabletki. Od trzech dni czuję kłucie jajników i ból pleców a także uczucie dyskomfortu w okolicy pęcherza. Okres mam dostać za tydzień. Czy istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Zawsze istnieje, choć w podanym opisie jest ono bardzo niskie. Proponuję przy braku miesiączki wykonać badanie beta hcg z krwi i następnie bez względu na wynik udać się do ginekologa.