Kołatanie serca i uderzenia gorąca po stracie bliskiej osoby

tydzień temu zmarła mi bliska osoba , w dzień pogrzebu strasznie rozpaczałam , dwa dni po pogrzebie byłam spokojna. Dopiero na trzeci dzień zaczęło się coś dziwnego dziać cała się trzęsłam miałam kołotanie serca, podniesione ciśnienie, uderzenia gorąca non stop. Atak taki trzymał mnie z 4 godziny i powtarza się to codziennie, zdarzały mi się tez momenty jakby wyłączenia, myśli i wyobrażenia na temat śmierci i trupa. Przez to boje się że umieram albo że jestem chora psychicznie i się wyłącze

Dzień dobry!

Proszę skonsultować się z psychologiem i/ lub lekarzem psychiatrą, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam. Objawy, które Pani opisuje mogą być spowodowane przeżywanym przez Panią Silnym Stresem Pourazowym. PTSD występują po różnych traumatycznych przeżyciach o których nie można po prostu zapomnieć. Konieczna jest terapia i leczenie.