Kompleks dotyczący wielkości penisa

Witam. Mam 21 lat i mam kompleks dotyczacy swojego penisa. Ma on 8 cm w spoczynku, 14.5 cm we wzwodzie i 12 cm w obwodzie. Mimo, ze podane wymiary sa praktycznie w centrum srednich, to uwazam ( glownie na podstawie ogladanych filmow pornograficznych ), ze jest za maly i wstydze sie zblizen. Nigdy nie spotkalem sie w filmach z penisem podobnych rozmiarow, trudno ocenic proporcje, ale w filmach wydaja sie zdecydowanie wieksze. Ma to wplyw na moje relacje z kobietami i wymusza na mnie pasywnosc.

Dzień dobry!

Jak sam Pan słusznie zauważa, Pana samoocena w kwestii wyglądu intymnego stworzyła się na podstawie filmów pornograficznych, które nie pokazują rzeczywistości, przeciętności, normy. Do większości filmów pornograficznych angażowani są mężczyźni o nieprzeciętnie większych rozmiarach penisa. Dodatkowo wrażenie to jest potęgowane przed odpowiednie kadrowanie, montaż itp. Jest to sytuacja analogiczna do np. modelek chodzących po wybiegach. Większość z nich ma ponad 175 cm wzrostu, tymczasem przeciętny wzrost kobiety to ok. 160-165 cm. Oczywiście, część mężczyzn ma członek długości 15-16-17 cm. Jednak również wielu - 13-12-11 cm. Każdy z nich może mieć udane życie seksualne. Kluczem jest odpowiednie nastawienie, pozytywne myślenie, radość z bycia z drugim człowiekiem i akceptacja własnego ciała.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Porównywanie rozmiaru własnego penisa do rozmiarów "wyselekcjonowanych" penisów z filmów pornograficznych ma taki sam sens, jak porównywanie własnej urody do urody gwiazd Hollywood. Zawsze znajdzie się ktoś ładniejszy, zgrabniejszy i seksowniejszy, przy którym można nabawić się kompleksów. Jak zapewne sam Pan zdaje sobie sprawę, nie ma to jednak żadnego sensu. Jeżeli nie jest Pan w stanie poradzić sobie sam z Pańskim problemem, sugerowałbym konsultację z psychologiem bądź psychologiem-seksuologiem.

Pozdrawiam.