Duża głowa - mam kompleks

Dzień dobry. Mam taki problem. Chodzę do 1 liceum, mam 17 lat. Moi rówieśnicy się ze mnie śmieją, bo mam dużą głowę, a dokładniej wystającą dość mocno kość potyliczną, dlatego głowa wydaje się taka duża. Jej obwód to 59 cm. Dlaczego tak jest, że ich to tak śmieszy? To nie moja wina, że tak wyglądam, a nie da rady w żaden sposób zmniejszyć tej głowy. Mam bardzo duże kompleksy z tego powodu, boję się otworzyć przed innymi. Może mi ktoś poradzić co mam zrobić, żeby pozbyć się tych kompleksów? ;c
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli nie możesz sobie sam poradzić z tym problemem powinieneś zwrócić się do psychologa. Większość osób w Twoim wieku ma kompleksy z różnych powodów – trudno jest nam zaakceptować własne ciało. Powinieneś wiedzieć, że najlepszym sposobem na pozbycie się kompleksów jest traktowanie swoich wad jako zalet. Nie powinieneś wstydzić się tego jaki jesteś, ale być z tego dumnym.

Pozdrawiam.

Witam,

nie mamy wpływu na to co inni myślą o nas, jednak możemy zaakceptować swoje niedoskonałości, to jest, to "coś", co nas wyróżnia z tłumu - to jest atut. kompleksem może być pryszcz na nosie, piegi, mały biust, wzrost, to, ze ktoś jest chudy, gruby, czy tak, jak w Twoim przypadku "duża głowa". To jest przyczyna niepokoju (lęku), poczucia wstydu, czy przekonań dotyczących wartości. Poczucie własnej wartości czyli samoocenę należy kształtować, tak żeby była optymalna i stabilna. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie. Należy zmienić myślenie o sobie samym, docenić swoje mocne strony, skoncentruj się na tym, co w Tobie jest najlepsze, z czasem Twój kompleks będzie atutem. "Mądra głowa to duża głowa"; http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wieksza-glowa-sprawniejszy-mozg,139816.html, naukowcy potwierdzają walory większego obwodu głowy, może ta myśl będzie Twoim przekonaniem i treścią Twoich myśli.

Pozdrawiam serdecznie