Komputer cyklu - pearly

Witam. Od 9 miesięcy stosuję komputer cyklu pearly, nie jestem w ciąży i cieszyłam się ok. 8-9 dniami zielonymi podczas cyklu (oprócz miesiączki), jednak ostatnie przez 2 cykle nie było widać dnia owulacji (migające czerwone) i było ok. 10 dni żółtych. co może oznaczać brak owulacji (tak mi napisała Pani ze sklepu - żółte dni są bardzo rzadko, 1 lub 2 na początku, jak się uczy ). Nie wiem, czy to jest coś poważnego? Czy mam się udać na badania kontrolne do lekarza ginekologa? Mój cykl to ok. 33-35 dni. Od 3 miesięcy komputer nie potrafi dobrze wskazać dnia miesiączki, a bardzo się przykładam do codziennego pomiaru o tej samej porze. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane przez Panią urządzenie działa w oparciu o codzienny pomiar temperatury. Niewłaściwe odczyty mogą rzeczywiście oznaczać zaburzenia cyklu (ma Pani dość długi cykl...), jednak równie dobrze mogą być skutkiem błędu pomiaru. Może się Pani udać do ginekologa (przy okazji poprosi Pani o zbadanie piersi i wykonanie cytologii) i powiedzieć o swoich spostrzeżeniach. Być może konieczne będzie wykonanie badań laboratoryjnych lub  monitorowanie cyklu - codzienny pomiar temperatury w pochwie i obserwacja śluzu z dróg rodnych przez zazwyczaj około 3 miesiące. Zadecyduje o tym lekarz po zebraniu dokładnego wywiadu. Prawda jest taka, że nawet zdrowym kobietom zdarza się od czasu do czasu cykl bezowulacyjny.

Pozdrawiam!