Konieczność zgody rodziców na badanie ginekologiczne osoby niepełnoletniej

Czy 17 latka może pójść sama do ginekologa? Czy musi mieć zgodę rodziców lub rodzic też musi być??

Witaminy w ciąży

Witam,
W świetle prawa wizyty osoby niepełnoletniej u każdego lekarza powinny się odbywać w obecności rodzica/prawnego opiekuna.
Ponieważ Rodzic wyraża zgodę na badanie i ewentualne leczenie.
Jednak niepełnoletnia Pacjentka ma prawo do intymności podczas samego badania ginekologicznego oraz do zachowania tajemnicy lekarskiej podczas wizyty.

pozdrawiam