Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Konsultacja ze specjalistą na temat wzrostu

Witam Mój syn ma skończone dwa lata od roku czasu jego wzrost znajduje się na 3 centylu czasami troszeczkę poniżej, mierzę go co miesiąc, przy porodzie miał 54cm. Ja mam 160cm a ojciec 176cm, syn jest fizycznie bardzo podobny do swojego taty. Czy taki wzrost trzeba skonsultować ze specjalistą czy to jest jeszcze "norma"? Nasz pediatra uważa że taki jest jego urok.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Jak dbać o oczy niemowlaka?

Oczy niemowlaka są bardzo wrażliwe. Dlatego tak ważne jest to, by odpowiednio o nie zadbać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak pielęgnować oczy maluszka.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, jeżeli wzrost dziecka utrzymuje się na stałym poziomie w siatkach centylowych to nie ma potrzeby dalszej diagnostyki i wskazań do leczenia. Na tym etapie dziecko należy jedynie obserwować i dokumentować wzrost.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy