Kontakty seksualne a stosowanie używek

czy po przez seks można przekazać narkotyki, w sensie takim czy osoba pod wpływem narkotyków tak jak amfetamina może przejść jakiś% narkotyku na drugą osobę która nic nie bierze?

W użyciu pozamedycznym jako środek psychoaktywny amfetamina jest stosowana w "działkach" zazwyczaj 100mg, czyli 20x większych od medycznych.
Jak to wpływa na poziomy w nasieniu, ile jest on wyższy i czy ta ilość może już być biologicznie aktywna dla "biorcy" , tego nie wiem, jest to pytanie dla toksykologa albo farmakologa klinicznego.
Przebywanie w subpopulacji ludzi używających psychostymulantów, jak amfetamina i podobne - jest jednak zachowaniem ryzykownym psychologicznie.
Istnieje też niebezpieczeństwo zażycia podstępnie podanego środka psychoaktywnego, dla żartu lub w celach niegodnych.
Seks ułatwiony za pomocą podstępu, także psychofarmakologicznego, bywa zwykle traktowany według polskiego prawa karnego jako zgwałcenie.
Podsumowując, precyzyjną odpowiedź może dać specjalista farmakolog, toksykolog lub Zakład Kryminalistyki.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl, Poznań.