Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kontakty seksualne a stosowanie używek

czy po przez seks można przekazać narkotyki, w sensie takim czy osoba pod wpływem narkotyków tak jak amfetamina może przejść jakiś% narkotyku na drugą osobę która nic nie bierze?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Seks wideo

W nasieniu wykrywa się ślady amfetaminy, jeśli jest nawet używana w dawkach medycznych, np. 5 miligramów ( w Polsce od wielu lat nie jest stosowna), i nie ma to praktycznego znaczenia znaczenia dla "biorcy" nasienia. Preparat i jego metabolity są wykrywane w innych wydzielinach i wydalinach (pot, ślina, łzy, mocz, wydzielina pochwy). Także w kale.
W użyciu pozamedycznym jako środek psychoaktywny amfetamina jest stosowana w "działkach" zazwyczaj 100mg, czyli 20x większych od medycznych.
Jak to wpływa na poziomy w nasieniu, ile jest on wyższy i czy ta ilość może już być biologicznie aktywna dla "biorcy" , tego nie wiem, jest to pytanie dla toksykologa albo farmakologa klinicznego.
Przebywanie w subpopulacji ludzi używających psychostymulantów, jak amfetamina i podobne - jest jednak zachowaniem ryzykownym psychologicznie.
Istnieje też niebezpieczeństwo zażycia podstępnie podanego środka psychoaktywnego, dla żartu lub w celach niegodnych.
Seks ułatwiony za pomocą podstępu, także psychofarmakologicznego, bywa zwykle traktowany według polskiego prawa karnego jako zgwałcenie.
Podsumowując, precyzyjną odpowiedź może dać specjalista farmakolog, toksykolog lub Zakład Kryminalistyki.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy